Menu

Philip, een arme wees


€ 14,90
    • Rijswijk, C. van
  • Pagina's: 48
  • ISBN: 9789463703741

Over het leven van dr. Philip Dodderidge (1702-1751)

Als na zijn moeder ook zijn vader sterft, is Philip Doddrige al op 13-jarige leeftijd wees. De jongen heeft een helder verstand van de Heere gekregen en zijn ouders hebben hem geld en bezittingen nagelaten. Zo kan hij toch blijven studeren. Maar tot overmaat van ramp jaagt zijn voogd in korte tijd alles erdoor, zodat Philip arm en berooid achterblijft.

Maar God heeft wat met de jongen voor. Een hertogin en vooral de afgescheiden predikant ds. Clark gaan voor hem zorgen. Ondertussen loopt Philip met het pak van zijn zonden op zijn rug. Na veel tranen ontvangt hij van de Heere vergeving van zonden, en mag de 15-jarige Philip bij zijn tweede vader ds. Clark deelnemen aan het Heilig Avondmaal.

Ondertussen studeert hij ijverig voor dominee. Daarna heeft zijn Zender veel werk voor hem. Ds. Doddridge preekt in zijn gemeenten, richt een ziekenhuis op, wordt rector van een academie en schrijft liederen en geleerde boeken. Van enige universiteiten ontvangt hij de doctorstitel.

Zo mag een arme wees in Gods gunst heel belangrijk worden.